Kontrolery i sterowniki RGB

Sterowniki RGB to bardzo ważny produkt pozwalający wygodnie, kontrolować pracę taśm RGB. Kontroler do LED RGB pozwala zmieniać kolor taśmy, ustawiać jej jasność, wybierać tryb pracy od ciągłego świecenia, błyskania, smużenia po efekt stroboskopu. Podstawowym typem jest sterownik bez pilota, z 3 przyciskami, który mimo tego w pełni pozwala sterować taśmą. Najczęściej stosowane sterowniki z pilotem IR (podczerwień) charakteryzuje niska cena oraz odpowiednie możliwości konfiguracji. Sterowniki dla wymagających, z pilotami radiowymi RF pozwalają nam z kolei na schowanie kontrolera np. za płytą meblową, płytą gipsową. Występują one także z pilotami dotykowymi, gdzie kolor wybieramy przesuwając palcem po palecie barw umieszczonej na pilocie. W przypadku wątpliwości co do doboru odpowiedniego sterownika RGB zapraszamy do kontaktu.

Kontrolery RGB – przejmij kontrolę nad światłem

Możesz sterować oświetleniem tak, jak chcesz. To Ty decydujesz, jak będzie świeciła taśma LED znajdująca się nad blatem w Twojej kuchni bądź oświetlająca schody, prowadzące na poddasze. Kontrolery RGB to propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę, lubią korzystać z nowych rozwiązań technologicznych oraz troszczą się nieustannie o oryginalny wygląd wnętrza swoich domów. Kontrolery RGB dostępne są w dwóch wariantach. Pierwszy to kontroler radiowy z pilotem o dużym zasięgu, co jest jedną z jego największych zalet. Radiowe kontrolery RGB mają zasięg nawet do 50 metrów, jednak znajdziemy w nich mniej funkcji niż w kontrolerach na podczerwień. Możesz z jego wykorzystaniem włączyć światło przez ścianę, która nie stanowi dla niego najmniejszego problemu.

Kontrolery RGB na podczerwień wyróżniają się większą ilością funkcji, ale mniejszym zasięgiem. Z ich wykorzystaniem możesz automatycznie wybrać kolory, mieszając przy tym kilka barw jednocześnie. Ciekawą opcją jest też automatyczny program, który po ustawieniu zmienia sam kolory bez użycia pilota.

Praktyczny pilot

Kontrolery RGB mogą być wyposażone w piloty z przyciskami manualnymi. W zależności od ilości funkcji będzie ich mniej lub więcej. Coraz częściej pojawiają się jednak piloty dotykowe. Zmiana koloru odbywa się np. przez przesunięcie palcem po tęczy bądź palecie barw.

Polecamy również sprawdzić inne produkty dostępne w kategorii sterowanie do taśm LED!

  • nowość
Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl