Ściemniacze do żarówek LED

Urządzenia ściemniające diody i listwy LED to produkty, które pozwalają nam w pełni kontrolować strumień świetlny (jasność) oświetlenia. Dzięki ściemniaczom LED kontrolować możemy taśmy LED, moduły LED oraz żarówki niskonapięciowe LED. Zapewniamy Państwu bogatą ofertę - każdy znajdzie ściemniacz dla siebie. Dostępne są Ledowe ściemniacze manualne, ze specjalnymi pilotami na podczerwień (IR) oraz działające na zasadzie fal radiowych (RF), a także naścienny (manualny) typ ściemniacza LED z dodatkowym pilotem. Prócz podstawowej funkcji ściemniania, produkty te posiadają wiele programów, które efektownie potrafią wydobyć z taśm LED, modułów LED ich piękną barwę i maksimum możliwości. W tej kategorii znajdziesz między innymi ściemniacz LED mini RF pilot DC2.1/5.5 czy ściemniacz LED manualny przelotowy do taśm LED 12V.

Ściemniacze LED – rodzaje

Podstawowe i najprostsze ściemniacze LED wyposażone zostały w funkcję sterowania jednokolorowym światłem. Jednak nowoczesne urządzenia oferują znacznie więcej możliwości. Możemy m.in. z ich wykorzystaniem zmieniać tryb świecenia i ustalać czas wyłączenia światła. Wyróżniamy ściemniacze LED 12 V i 230 V. Pierwszy wariant dotyczy kontrolerów, które wykorzystujemy do sterowania niskonapięciowym oświetleniem, a więc modułami, żarówkami i listwami LED. Drugi przeznaczony jest do zarządzania światłem, bezpośrednio podłączonym do sieci napięcia, czyli żarówkami LED, które są przystosowane do ściemniaczy oraz mają wbudowane sterowniki.

Ściemniacze do żarówek LED można podzielić ze względu na sposób, w jaki są obsługiwane. Są to ściemniacze LED na pilota, ściemniacze LED dotykowe, ścienne i natynkowe.

Dlaczego ściemniacze LED to duże udogodnienie?

Ściemniacze do żarówek LED stanowią duże udogodnienie dla mieszkańców, ale też znaczący wpływ na ograniczenie kosztów związanych ze zużyciem prądu. Natężenie światła możemy dopasować do naszego komfortu, aktualnych warunków panujących w pomieszczeniu, a także formy aktywności, jaką właśnie wykonujemy. Do czytania książki potrzebujemy intensywniejszego światła, ale już do wieczornego relaksu przy filiżance herbaty nie jest wymagana aż tak duża widoczność, w zupełności wystarczy delikatne światło. Ściemniacze LED pozwalają więc zarządzać światłem zgodnie z naszym planem dnia. Oszczędności dzięki temu mogą sięgać nawet 50%. Wszystko jednak zależy od tego, jak często będziemy korzystać z maksymalnego światła i jak często będziemy zmniejszać jego natężenie.

Ściemniacze do żarówek LED to także możliwość zaaranżowania klimatycznego nastroju we wnętrzu. Przyda się np. przed snem w sypialni czy też podczas romantycznej kolacji. Ponadto warto jest je zamontować w pokoju dziecięcym, co pozwoli Ci zredukować intensywność światła, ale bez jego całkowitego wyłączania. Dzięki temu Twój maluch będzie miał doskonałe warunku do zasypiania i będzie czuć się bezpiecznie.

 
Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl