Sterowanie do LED

Kupując taśmy, listwy LED mamy możliwość ich sterowania. Wykorzystywane są do tego tak zwane kontrolery bądź inaczej zwane sterownikami do LED. Pozwalają one na kontrolę taśm LED RGB, MONO, RGBW, CCT i innych. Dzięki swoim funkcjom umożliwiają nam ściemnianie i rozjaśnianie listwy LED, zmianę jej kolorów, temperatury barwowej. Kontrolery wyposażone są również w masę innych ciekawych funkcji takich jak zmiana trybów świecenia w tym smużenie, stroboskop, cykliczna zmiana barw itp. Sterowniki składają się z reguły z kontrolera i pilota. Komunikują się ze sobą za pomocą podczerwieni (IR) oraz fal radiowych (RF). W naszej ofercie znają Państwo szeroką gamę sterowników z pilotami, panelami dotykowymi bądź umożliwiające sterowanie taśmą LED telefonem. Jeżeli nie wiedzą Państwo jaki dobrać sterownik do wybranej taśmy LED- służymy fachową pomocą i wsparciem technicznym.

Sterowanie do LED – najprostsze rozwiązanie

Pierwszymi kontrolerami LED były ściemniacze, które umożliwiały zarządzanie strumieniem świetlnym oświetlenia. Korzystamy z nich do dzisiaj. Do dyspozycji mamy obecnie znacznie więcej możliwości, dzięki którym sterowanie do taśm LED pozwala dostosować oświetlenie do indywidualnych potrzeb, zmieniając je w zależności od klimatu, jaki chcemy osiągnąć we wnętrzu. W ściemniaczach ledowych stosuje się specjalne układy filtrujące, których zadaniem jest ograniczenie zakłóceń.

Jeszcze więcej możliwości

Sterowanie do taśm LED to nie tylko ściemniacze. Rozwój technologiczny spowodował, że możemy korzystać ze znacznie większej ilości dodatkowych urządzeń. Świetnym rozwiązaniem są kontrolery RGB. To dzięki nim zaaranżować można wnętrze światłem w różnych kolorach. To Ty decydujesz o sekwencji barw, a także dynamice ich zmiany. Możesz również ustawić poziom prędkości i jasności. Wielokolorowym oświetleniem LED zarządzamy z wykorzystaniem odpowiedniego pilota. Posiada on kilka przycisków, a do każdego przypisana jest inna funkcja. Sterowanie do LED znalazło swoje zastosowanie w mieszkaniach prywatnych i budynkach użytku publicznego. Świetnie sprawdzą się przy taśmach LED montowanych przy schodach bądź też podwieszanym suficie. Kontrolery stosuje się je więc nie tylko w celach dekoracyjnych, ale też funkcjonalnych. Sterowanie do LED pozwala zarządzać światłem, które znajduje się w ciągach komunikacyjnych, np. przy podłodze.

Dzięki kontrolerom możesz sobie pozwolić na jeszcze więcej w kwestii wykorzystania taśm LED w swoim mieszkaniu. W łazience niech będzie ona ozdobą lustra, a w sypialni łóżka. Pod szafkami w kuchni jeszcze lepiej doświetli roboczy blat. Możliwość zmiany koloru i ustawiania konkretnych sekwencji sprawia, że taśma ze sterowaniem do LED będzie fantastycznym towarzyszem relaksujących chwil, ale też imprezowych wieczorów.

Mi Light panel P1 4 dotykowy mono Mi Light panel P1 4 dotykowy mono
Producent: Mi Light
Cena: 114,49 zł
szt.
zobacz więcej
Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl