Kontrolery i sterowniki RGBW

Sterowniki RGBW to wygodna i bezprzewodowa kontrola taśm LED RGBW. Odbiornik z pilotem pozwala na zmianę kolorów w taśmach RGBW naprzemiennych czy RGBW 4w1. Dzięki tym urządzeniom mamy możliwość ściemniania i rozjaśniania podpiętych taśm ledowych. Kontroler RGBW wraz z odpowiednio dobraną listwą LED pozwala uzyskać piękną barwę ciepłą lub zimną (w zależności od wybranej barwy). Piloty od sterowników posiadają również ciekawe funkcje pozwalające na uzyskanie niesamowitych efektów świetlnych: błyskanie, płynne przechodzenie barw, smużenie itp. 

Taśmy RGB a RGBW – czym się różnią?

Taśmy RGB są częściej spotykane niż ich bardziej nowoczesne kuzynostwo RGBW. Co właściwie oznaczają tajemnicze symbole i dlaczego warto zdecydować się na taśmy i kontrolery RGBW?

Moduł RGB składa się z trzech kolorów, a dokładnie z czerwonego, zielonego i niebieskiego, o czym informują nas kolejne litery w oznaczeniu (red, green i blue). Diody tego typu umożliwiają uzyskanie prawie każdego koloru. W przypadku RGBW mamy jeszcze jeden kolor – biały. Zimna temperatura barwowa tych diod powoduje zwiększenie intensywności światła białego LED, co przekłada się też na lepsze odwzorowanie barw.

Kontrolery RGBW przeznaczone są właśnie do bardziej zaawansowanych modułów. Sterowniki pozwalają w większości przypadków na uzyskanie barwy białej RGB. Niestety, pojawia się problem przy mieszaniu barw, ponieważ bardzo trudno jest określić, a także zaprogramować barwę światła białego zimną lub ciepłą. To, jak „zachowa się” sterownik, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć. Kontrolery RGBW są bardziej precyzyjne, możemy bez problemu uzyskać barwę białą ciepłą, zimną lub neutralną, w zależności od potrzeb i preferencji.

Kontrolery RGBW do sterowania efektami świetlnymi

Kontrolery RGBW dostępne w naszej ofercie zwiększają Twoje możliwości aranżacji wnętrza światłem. Masz możliwość uzyskania niezwykłych efektów świetlnych, zarządzając swoją taśmą LED. Wśród funkcji sterowania znajdziesz m.in. zmianę jasności i barwy światła, niezależne wyłączenie i włączenie dla kilku stref, łagodne przejścia i miganie, zmiana prędkości, a także możliwość ustawienia indywidualnych konfiguracji świetlnych.

Sprawdźcie również ściemniacze LED oraz kontrolery RGB dostępne w naszej ofercie w atrakcyjnych cenach!

Pilot Smart do żarówek LED Polux Pilot Smart do żarówek LED Polux
Producent: Polux
Cena: 10,20 zł
szt.
zobacz więcej
Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl