Profile aluminiowe LED

Niezbędny element energooszczędnego oświetlenia - to profil aluminiowy LED. Stosuje się je przy montażu taśm LED, które przede wszystkim pełnią funkcję estetyczną nadając wnętrzu nowoczesny wygląd. Szerokość zastosowania profilu aluminiowego LED sprawia, iż w łatwy i szybki sposób możemy osiągnąć zamierzony efekt poprzez grę światła.

Zastosowanie profili aluminiowych LED:

Tego typu profile aluminiowe są najczęściej montowane w płytach meblowych, sufitowych, ścianach, czy płytkach. W ostatnich latach stały się produktem często stosowanym w branży meblarskiej. Nasz sklep posiada szeroki asortyment profili aluminiowych LED pod względem długości, koloru, rodzaju czy materiału. Znajdziesz tutaj na przykład: zaślepki do profili aluminiowych czy klosze do profili LED

Profile ledowe aluminiowe – zastosowanie

Profile ledowe to nie tylko walory estetyczne, ale również funkcja praktyczna. Odprowadzają one ciepło z taśmy LED, co przekłada się na jej dłuższą żywotność. Chronią diody przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, w tym zanieczyszczeniami, jak kurz i pyły. Profile ledowe aluminiowe znalazły swoje zastosowanie przede wszystkim w oświetleniu meblowym. Doskonale sprawdzają się przy taśmach montowanych pod szafkami kuchennymi, nad blatem. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym panują specyficzne warunki, jest tutaj stosunkowo wysoki poziom wilgoci, co wpływa niekorzystnie na pracę diod. Warto jest też je zamontować przy oświetleniu schodów, kiedy taśmy doświetlają poszczególne stopnie. W tym przypadku stanowią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Profile do taśm LED wykorzystuje się ponadto w garderobie, szafach i witrynach. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie taśmy są widoczne i tam, gdzie chcemy im nadać bardziej estetycznego wyglądu.

Rodzaje profili aluminiowych

Profile ledowe aluminiowe mają rożne długości, co pozwala na ich dopasowanie do konkretnych taśm. Ponadto mogą przybierać różne kształty, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do stylistyki wnętrza. Wyróżnić możemy profile wysokie i niskie, kątowe, okrągłe, półokrągłe, a także wpuszczone. O stylistyce listwy decyduje też jej wykończenie – anodowe lub lakierowane. Do taśm ledowych przy schodach szczególnie polecamy antypoślizgowe profile aluminiowe, których obecność dodatkowo podnosi bezpieczeństwo poruszania się po schodach.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz nie tylko profile ledowe aluminiowe w różnych kształtach, o uniwersalnej i oryginalniejszej stylistyce, ale też wszelkiego rodzaju praktyczne akcesoria. Są to m.in. aluminiowe zaślepki w różnych kolorach, łączniki kątowe, pierścienie regulacyjne i metalowe podstawki. Posiadamy też uchwyty do mocowania oświetlenia LED w dowolnym miejscu, nawet w tym trudno dostępnym.

Profile aluminiowe LED

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl