Przewody instalacyjne

Do wykonania sprawnej instalacji potrzebne nam są zawsze przewody elektryczne. Proponujemy Państwu zakup różnych typów kabli, które można zastosować podczas prac instalacyjnych. Znajdą tu Państwo profesjonalne przewody instalacyjne, które gwarantują bezpieczną i doskonale funkcjonującą instalację nawet w trudnych warunkach. Różnią się grubością, zastosowaniem i materiałami wykorzystanymi przy ich produkcji. Każdy znajdzie wśród nich przewód odpowiadający jego potrzebom. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą przewodów i całego osprzętu elektrycznego.

Przewody

Zestaw szybkozłączek z cyną i folią termokurczliwa Zestaw szybkozłączek z cyną i folią termokurczliwa
Producent: Lechpol
Cena:

65,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 52,85 zł

zobacz więcej
Przewód do lamp ozdobny w oplocie czarnym 2x0.75 bawełniany Przewód do lamp ozdobny w oplocie czarnym 2x0.75 bawełniany
Producent: PM
Cena:

9,60 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 7,80 zł

m
zobacz więcej
Przewód YDYp 3x1.5 NKT Przewód YDYp 3x1.5 NKT
Producent: NKT
Cena:

3,99 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 3,24 zł

zobacz więcej
Przewód YDYp 3x2.5 NKT Przewód YDYp 3x2.5 NKT
Producent: NKT
Cena:

4,59 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 3,73 zł

zobacz więcej

Przewody instalacyjne

Aby nasze oprawy oświetleniowe działały prawidłowo, konieczne jest użycie prawidłowych przewodów instalacyjnych. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki zakres lamp, które ozdobią każde wnętrze. Jeżeli oświetlenie będzie montowane w nowym miejscu, konieczne może okazać się przesunięcie, bądź dorobienie nowego punktu oświetlenia. Aby wykonać tę pracę, wykonawca będzie potrzebował przewodów. W naszym sklepie internetowym dostępne są materiały, które pomogą prawidłowo wykonać to zadanie.

Dobór odpowiednich materiałów — przewód a kabel

W zależności od zakresu prac, przy montażu oświetlenia często konieczne będzie przerobienie instalacji elektrycznej. Aby zachować bezpieczeństwo na wysokim poziomie, ważne jest, aby korzystać z materiałów odpowiednio dostosowanych do naszych potrzeb. Zaczynając od podstawy — przewód często błędnie nazywany jest kablem. W odróżnieniu od kabla przewód nadaje się tylko do zastosowań wewnętrznych, podtynkowych lub w zastosowanej zabudowie. Kabel natomiast stosowany jest na zewnątrz — podwieszany lub zakopany w ziemi. Dzięki swojej izolacji nie przepuszcza wilgoci i jest bezpieczny w użytku. Tak więc — do montażu oświetlenia w domu lub mieszkaniu potrzebujemy odpowiednich przewodów. W ofercie sklepu znajdują się przewody 3 x 1,5 mm. oraz 3 x 2,5 mm., które znajdują zastosowanie również do montażu gniazdek i różnych urządzeń.

Rodzaj przewodu

Przewody używane podtynkowo lub nad tynkowo w korytkach to najczęściej trzyżyłowe klasy YDYp. Skrót oznacza, że mamy do czynienia z przewodem trzyżyłowym, jednodrutowym, posiadający izolację i powłokę z poliwinylu z dodatkową żyłą ochronną, o płaskim przekroju. Przekładając to na bardziej zrozumiały język: jest to standardowy przewód podtynkowy, płaski używany w budownictwie i projektowaniu instalacji elektrycznych do zastosowań domowych.

Kluczowa przy montażu oświetlenia oraz projektowania instalacji elektrycznej, jest grubość przewodu.  Standardowo przyjmuje się, że oświetlenie montuje się na przewodzie o parametrach 3 x 1,5 mm., co oznacza przewód trzyżyłowy, gdzie jedna żyła ma 1,5 mm średnicy. Taki przewód może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie nie będzie obciążony prądem o natężeniu powyżej 10 A. Biorąc pod uwagę napięcie w sieci na poziomie 230 V, możemy zamontować na nim oświetlenie o mocy aż 2300 W. Czyni to go uniwersalnym do domowych zastosowań. Pamiętajmy jednak, że im cieńsza żyła — tym bardziej się nagrzewa, co w skrajnych przypadkach może powodować odbarwienia na ścianach, jeżeli przewód położony jest zbyt płytko.

W przypadku montażu większej ilości oświetlenia bezpiecznie wybrać jest przewód 3 x 2,5 mm., który możemy obciążyć prądem nawet o natężeniu 30 A, co daje możliwość podłączenia aż 6600 W. Jednak w praktyce stosuje się do niego zabezpieczenie 16 A, co daje 3680 W na jeden obwód. Przewód 3 x 2,5 mm. standardowo stosowany jest do montażu gniazdek w mieszkaniach, domach, ale także w innego rodzaju budynkach. Doskonale sprawdzi się również do podłączenia domowej klimatyzacji.

Oferta Perfekt Market jest również bogata w akcesoria do montażu przewodów oraz oświetlenia. Przy pomocy zestawu szybkozłączek z cyną bez problemu połączą Państwo i zaizolują dwa przewody. Natomiast ozdobny przewód 2 x 0,75 mm. posłuży w żyrandolach i lampach wiszących, dzięki swoim walorom estetycznym.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl