Waluty
Jakie możliwości niosą adaptery i gniazda do żarówek?
Jakie możliwości niosą adaptery i gniazda do żarówek?

Jakie możliwości niosą adaptery i gniazda do żarówek?

Kupiłeś żarówkę z gwintem innym, niż posiada Twoja lampa? A być może chciałbyś zmienić sposób eksploatacji swojego mieszkania, zmierzasz w kierunku redukcji kosztów i wydatków na energię, dlatego stawiasz na oświetlenie LED, ale lampa w Twoim salonie nie jest przystosowana do tego typu żarówek? Dla takich ludzi jak Ty powstały adaptery do żarówek. Niezwykle praktyczny i ułatwiający dopasowanie żarówek do lampy bez względu na rodzaj gwintu. Nie musisz wymieniać oświetlenia, możesz wybrać łatwiejszą i tańszą opcję.

Adaptery i gniazdaczym właściwie są?

Niepozorny, niewielki i tani „gadżet”, który pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas. Adaptery do żarówek to po prostu przejściówki pozwalające na współpracę żarówki z gwintem innym niż posiada nasza lampa. Coraz częściej decydujemy się na wymianę oświetlenia w naszych mieszkaniach. Wybieramy technologię LED, dzięki której nie tylko zminimalizujemy koszty energii elektrycznej, ale też zyskamy przyjazne dla środowiska i naszego narządu wzroku źródło światła. Diody LED cechują się długą żywotnością i ponadprzeciętną sprawnością, jednak żarówki nie zawsze pasują do lamp produkowanych kilkanaście lat temu. Gniazda do żarówek LED rozwiązują ten problem szybko i skutecznie.

Możliwości adapterów i gniazd do żarówek pozwalają na dostosowanie wielkości bądź rodzaju gwintu w lampie do gwintu w żarówce. Obecnie dostępne są żarówki z gwintami szerokimi i wąskimi, płaskimi, a także wspomniane już żarówki LED. O tym, jaką będziemy potrzebować, decyduje producent oprawy. Wiele osób musiało wcześniej rezygnować z zakupu tej konkretnej, która przyciągnęła ich uwagę ze względu  na przykładowo mało popularny rodzaj gwintu. Zdarza się również tak, że niektórzy nie stosują w swoim oświetleniu żarówek LED ze względu na różnice w gwintach. Powodów, dla których warto wykorzystać adaptery do żarówek jest więc bardzo dużo.

Zalety adapterów i gniazd do żarówek

Adaptery i gniazda dostępne są w kilku wariantach, co znacznie zwiększa ich możliwości. Ciekawą opcją jest np. rozdzielacz żarówek, który rozdziela, jak sama nazwa wskazuje, jedno gniazdo na dwa. Co to oznacza? Zamiast jednej tradycyjnej żarówki użyć możemy dwóch żarówek LED, dzięki czemu lepiej doświetlimy duże wnętrze.

Jeden z najpopularniejszych adapterów to przejściówka do żarówek E14 na GU10. Możesz dzięki niej zamontować żarówkę z trzonkiem GU10 – LED bądź halogenową w tej lampie, która została przystosowana do żarówek E14. Innym rodzajem są adaptery do żarówek E27 na GU10, które wykorzystujemy podobnie jak poprzedni model. Istnieją także gniazda do żarówek, dzięki którym z łatwością włożysz żarówkę do gniazda prądu. Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie jako lampka nocna.

Oświetlenie LED jest już obecne w wielu domach. Chcąc  ułatwić dopasowanie nowoczesnych żarówek do wieloletnich już opraw lub pozwolić sobie na pełną dowolność w wyborze oświetlenia, można zdecydować się na dodatkowy, ale niezwykle praktyczny gadżet – adaptery do żarówek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl