• 89 500 00 18
  • sklep@perfektmarket.pl
  • 28 dni na zwrot towaru
Waluty
Oświetlenie LED w inteligentnym domu
Oświetlenie LED w inteligentnym domu

Inteligentny dom = kontrola światła i minimalna ingerencja

Inteligentne domy charakteryzują się obecnością dużej liczby czujników, które odpowiadają za automatyczne dostosowywanie temperatury, wilgotności oraz światła do indywidualnych potrzeb bez konieczności manualnie wprowadzanych zmian. Możesz przy ich pomocy sterować poszczególnymi urządzeniami, jak np. rolety i żaluzje, klimatyzatory i wentylatory. Masz możliwość ustawienia temperatury barwowej światła w zależności od pory dnia. I tak np. w sypialni przed snem rozbłyśnie światło o ciepłej barwie, które sprzyja wyciszeniu i relaksacji, z kolei rano obudzisz się przy naturalnym świetle. Na tym polega zarządzanie oświetleniem w inteligentnym domu.

Dostępne są również liczne aplikacje mobilne pozwalające Ci sprawdzić, czy przed wyjściem z domu wyłączyłeś wszystkie światła w pomieszczeniach. Co więcej, przed powrotem ustawisz w salonie lub korytarzu światło tak, aby przywitało Cię przyjemnym ciepłem bez konieczności szukania włącznika w ciemności. W inteligentnym domu światło uruchomisz podczas swojej dłuższej nieobecności, dzięki czemu odstraszysz potencjalnych włamywaczy. Wyobraź sobie również sytuację, kiedy podczas popołudniowego odpoczynku na sofie w salonie nie musisz się podnosić w celu włączenia światła. Wystarczy, że skorzystasz ze swojego smartfona, który, jak jesteśmy przekonani, masz zawsze na wyciągnięcie ręki.

Zarządzanie oświetleniem inteligentnego domu

Technologia LED w pomieszczeniach mieszkalnych wykorzystywana jest już od dłuższego czasu, jednak nadal uważana jest za jedną z największych rewolucji w dziedzinie oświetlenia. Obecnie dostępne są lampy sufitowe, kinkiety, lampy ścienne, biurkowe, nocne i stojące, w których stosuje się diody LED. Ciekawym uzupełnieniem oświetlenia wnętrza są taśmy LED, które mogą Ci posłużyć jako dodatkowe źródło światła w kuchni przy blacie i szafkach, w salonie przy suficie podwieszanym, na schodach, w garderobie czy łazience jako dekoracyjne, nastrojowe oświetlenie. Doskonale sprawdza się przy biurku ucznia i w pokoju dziecka przy łóżka.


Źródła światła LED emitują światło o różnej temperaturze barwowej, jak również w kilkunastu kolorach. Dzięki tak dużym możliwościom możesz je wykorzystać do stworzenia idealnego miejsca do pracy w zaciszu własnego mieszkania, centrum rozrywki w salonie czy też spokojnego azylu w sypialni. Kolorowe oświetlenie w inteligentnym domu można dostosować np. do muzyki, czym na pewno zachwycisz swoich gości podczas weekendowych spotkań.


Urządzenia i instalacje są coraz bardziej inteligentne. Podnoszą nasz komfort i tym samym wygodę, ale również bezpieczeństwo. Oświetlenie LED idealnie wpisuje się w wysokie standardy nowoczesnych budynków. Jak je wykorzystasz, zależy tylko od Ciebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl