Oświetlenie garderoby - zainwestuj w LED!
Oświetlenie garderoby - zainwestuj w LED!

Oświetlenie garderoby - zainwestuj w LED!

Od godziny szukasz koszuli, którą kupiłeś na ostatniej wyprzedaży, idealnie pasowałaby do Twoich ulubionych jasnych materiałowych spodni. Wieczorem musisz zapalać światło w sypialni, aby zajrzeć do szafy i przygotować stylizację na kolejny dzień. Garderoba może być bardziej funkcjonalna, niż myślisz. Rozwiązaniem Twoich codziennych problemów może okazać się oświetlenie garderoby.

Zwiększyć funkcjonalność, poprawić komfort i wygodę użytkowania, nadać garderobie ciekawego wyglądu…dodatkowe oświetlenie w mieszkaniu zazwyczaj skutkuje wzrostem rachunków za energię elektryczną. Na to też jest skuteczny sposób – oświetlenie LED. Te niewielkie diody dzięki swojej ponadprzeciętnej wydajności i efektywności zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki, a dodatkowo ich żywotność jest 25 razy większa. Oświetlenie garderoby może być praktyczne, tanie i… idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań.

Oświetlenie w punkt

Garderoba stanowi miejsce, w którym półek nie brakuje, to na nich układamy ubrania i akcesoria. Wykorzystajmy je więc w celu oświetlenia kluczowych miejsc we wnętrzu szafy. Najlepiej sprawdzi się oświetlenie punktowe w formie oczek, które można umieścić zarówno na suficie, jak też pod półkami. Praktycznym rozwiązaniem będą kierunkowe reflektory, dzięki którym można dowolnie zmieniać kąt padania wiązki światła. Oświetlenie garderoby musi być zaplanowane z uwzględnieniem wielkości jej powierzchni.

Przykład wykorzystania punktowych opraw sufitowych w szafie. 

W jasnym zwierciadle

Szczególnie w dużych garderobach znajduje się często lustro. Kobiety lubią kilka razy zweryfikować, czy wybrane buty rzeczywiście pasują do sukienki czy spodni, które mają na sobie. Oświetlenie garderoby warto zatem umieścić nad lustrem, jeżeli oczywiście się ono w niej znajduje. Niezawodne w takich aranżacjach okazują się kinkiety zamontowane nad lustrem lub po obu jego stronach. Wśród nich także obecne są te z regulowanymi reflektorami, oczywiście w technologii LED.

Minimalistyczna lampa LED nad lustro w łazience z wykorzystaniem źródła światła LED.

Kreatywna taśma

Oświetlenie garderoby możesz zaprojektować dowolnie, zgodnie z własnymi upodobaniami, jak też możliwościami, wykorzystując taśmy LED. Dzięki nim doświetlisz kluczowe miejsca w szafie, jak półki i wieszaki. Z łatwością wkleisz je w drążki, a światło skierowane bezpośrednio na ubrania nie tylko pozwoli Ci szybko znaleźć ulubioną koszulę, ale też będzie przyjemnym dla oka efektem świetlnym.

Taśma LED zamontowana w profilu aluminiowym, służącym jako drążek do ubrań. Świetne oświetlenie naszej domowej szafy.

Taśmy LED montować można praktycznie wszędzie, np. przy drzwiach od garderoby, przy suficie i podłodze. Są łatwe w użytkowaniu i montażu. Są przeznaczone do cięcia, a wiec o długości taśmy decydujesz Ty sam.

Inteligentna garderoba

Światło w garderobie na zawołanie? Luksus, który teraz może mieć każdy. Oświetlenie garderoby można zautomatyzować, wykorzystując czujniki ruchu. Po otwarciu drzwi, światło natychmiast się zaświeci. Alternatywą dla czujników są kontrolery i ściemniacze, które przy pomocy pilota, umożliwiają zarządzanie światłem LED, również w Twojej garderobie.

Przykład lampy LED z zamontowaną czujką ruchu, którą możemy wykorzystać w naszej garderobie.

Idealna barwa

W garderobie musi być odpowiednie światło, aby nie tylko możliwe było odnalezienie ulubionych ubrań, ale też z tego powodu, aby nie zmieniało ich koloru. Przy ciepłej barwie światła ubrania bardzo ładnie się prezentują, ale ich kolor może być nieco „przekłamany”. W przypadku barwy neutralnej kolory będą wyglądać mało atrakcyjnie. Dlatego oświetlenie garderoby powinno mieć barwę dzienną. Jest ona najbardziej zbliżona do naturalnego światła słonecznego. Emitowane światło jest przyjemne dla oka, co dodatkowo ma wpływ na nasz komfort.

LED w garderobie – wzrost funkcjonalności i wygody bez naruszenia Twojego comiesięcznego budżetu. Garderoba jest ważnym miejscem w mieszkaniu zarówno dla kobiet, jak też dla mężczyzn. Nie każdy może sobie na nią pozwolić ze względu na ograniczenia związane z wielkością mieszkania. Jeżeli jesteś szczęściarzem i posiadasz takie miejsce w swoim własnym M, to zadbaj o to, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał.

 

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl