Jak dzielić i łączyć taśmę LED - PORADNIK
Jak dzielić i łączyć taśmę LED - PORADNIK

Jak dzielić i łączyć taśmę LED? - to proste!

W poradniku tym przekażemy podstawowe informacje o tym jak i gdzie dzielić taśmę LED, w jaki sposób łączyć kilka odcinków taśmy oraz jak przygotować zakończenie taśmy aby móc ją podłączyć do zasilacza. 

Jeśli masz pytania dotyczące innych zagadnień powiązanych z tym tematem - zapraszamy do kontaktu - z chęcią pomożemy.

Czym właściwie jest taśma LED?

Taśma LED jest bardzo popularnym i praktycznym rodzajem oświetlenia ledowego. Ma bardzo szeroką gamę zastosowań. Możemy jej użyć jako oświetlenie dekoracyjne oraz funkcjonalne – oświetlenie przy lustrach w łazience, pod szafkami w kuchni czy garderoby. Mogą być one również stosowane jako oświetlenie główne, oświetlenie inwestycyjne. Taśmy LED stały się bardzo powszechne dzięki elastyczności i łatwości montażu, dużą gamą temperatury barwowej i wielu kolorów, oraz swą energooszczędnością. Mamy do wyboru taśmy LED - jednokolorowe białe o różnych temperaturach barwowych oraz taśmy RGB, RGBW. Wszystkie te taśmy można kupić w naszym sklepie internetowym PerfektMarket lub w sklepie stacjonarnym w Olsztynie.

Każda z taśm ma inną charakterystykę i służy do różnych zastosowań.

Jak i gdzie dzielić taśmę LED?

Łączenie i dzielenie taśmy LED jest bardzo proste - o ile wiemy jak to robić. Ten video poradnik pokaże Ci wszystkie ważne rzeczy które powinieneś wiedzieć przy tworzeniu instalacji LED. 

Sposób na dzielenie łączenie taśmy LED pozwala na tworzenie dowolnych instalacji świetlnych o różnych długościach, barwie, sposobu sterowania. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia - pod warunkiem że wiemy co robimy. Paski LED zużywają bardzo mało energii i przy podświetleniu mebli czy sufitów - dają równomierne światło którego barwę możemy regulować.

Przy dzieleniu taśmy LED musimy pamiętać że składa się ona z sekcji. Sekcje oddzielone są miejscami - gdzie możemy wykonać cięcie - przeważnie co 4 cm. Do dzielenia taśmy na odcinki potrzebować będziemy zwykłe nożyczki które znajdują się zapewne w każdym domu.

 

Pod jakim kątem łączyć taśmę LED?

Oprócz łączenia taśmy LED za pomocą lutowania 'na sztywno' możemy również użyć złączek które zdecydowanie ułatwią nam pracę. Łączyć nimi możemy dwa odcinki taśmy bez konieczności lutowania.

Szybkim i praktycznym sposobem są złączki zaciskowe które bardzo ułatwią nam zadanie. Wystarczy wsunąć taśmę pod blaszki znajdujące się w złączce.
Dwa odcinki taśmy możemy połączyć ze sobą złączką prostą, kątową i złączkami z przewodami które pozwalają na elastyczne i dowolne zaprojektowane oświetlenie LED.

 

Przykład zastosowania złączki kątowej 90° do taśm LED:

   

Świetnym rozwiązaniem wykorzystania przewodów aby uzyskać elastyczne 'ruchome' połączenia między odcinkami taśmy - są złączki kątowe LED na przewodach. Możemy dzięki nim łączyć taśmę LED pod dowolnym kątem.

 

Przykład zastosowania złączki kątowej LED na przewodzie:

 

Wszystkie ważne informacje na temat dzielenia i łączenia taśmy LED

znajdziecie w naszym Video - poradniku:

 

 

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl