Oprawy świetlówkowe – belki

Belki do świetlówek to lampy przeznaczone do zamontowania w nich jednej lub dwóch świetlówek LED. Produkty te mogą być dostosowane do świetlówek zasilanych jednostronnie lub dwustronnie. Obecnie największą popularnością cieszą się oprawy świetlówkowe – belki do świetlówek jednostronnie zasilanych, które stają się powoli standardem w Polsce. Co warto wiedzieć o tego typu oświetleniu?

Gdzie stosuje się belki świetlówkowe?

Belki świetlówkowe z tubą LED stanowią doskonałe rozwiązanie do wszelkich przestrzeni, w których ważne jest niezawodne oświetlenie przy jednoczesnym zadbaniu o niskie koszty eksploatacji. Technologia LED z powodzeniem od kilku lat wypiera inne, bardziej przestarzałe. Jest to bowiem opcja bardziej energooszczędna, ekonomiczna i ekologiczna, komfortowa dla użytkowników. Żarówki LED zapewniają lepsze światło i dłuższą żywotność niż pozostałe. Oprawa świetlówkowa – belka przeznaczona jest do montażu w miejscach, w których priorytetu nie stanowi wysoka szczelność. Mowa m.in. o korytarzach, garażach czy piwnicach. Belki świetlówkowe mogą być stosowane tam, gdzie nie jest wymagane dodatkowe zabezpieczenie źródeł światła przed działaniem czynników zewnętrznych. Charakteryzują się one prostą konstrukcją bez zbędnych, skomplikowanych rozwiązań. To właśnie dzięki temu są jednocześnie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w swojej kategorii.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jakie są rodzaje belek świetlówkowych?

Przez długi czas to właśnie świetlówki były jednym z najczęściej stosowanych źródeł światła zarówno w domach, jak i w różnych obiektach przemysłowych. Wykorzystywana obecnie nowoczesna technologia LED różni się od klasycznej, dlatego świetlówki LED nie pozwalają już na podłączanie do tradycyjnych opraw świetlówkowych. Belki świetlówkowe przystosowane do tub LED nie są wyposażone w dodatkowe akcesoria, a świetlówka zasilana jest czystym prądem o napięciu 230V. Produkty te występują w wariantach zasilanych jednostronnie i dwustronnie. W tym drugim przypadku przewód fazowy podłącza się do jednego gniazda, a do drugiego podpina się przewód neutralny. Belki świetlówkowe mają także wersję na jedną bądź dwie świetlówki, z opcją łączenia liniowego. Wszystko odbywa się z maksymalnym ograniczeniem wydatków na oświetlenie.

Jakie są wymiary opraw świetlówkowych – belek?

Oprawy świetlówkowe – belki stanowią rozwiązanie ekonomiczne i niezawodne. Montuje się w nich świetlówki LED o określonej długości. Wymiary produktów mogą wynosić 60, 90, 120, a nawet 150 cm. W każdym przypadku produkt będzie wyróżniał się wysoką estetyką. Tak naprawdę nie można powiedzieć, że któraś z długości belek świetlówkowych sprawdzi się lepiej w konkretnym pomieszczeniu. Wszystko zależy od panujących w nim warunków i potrzeb użytkowników. Przeznaczone są one do montażu ściennego lub sufitowego. Da się je także montować na linkach zwieszanych. Wysokiej jakości oprawy świetlówkowe – belki znajdują się w asortymencie naszego sklepu Perfekt Market. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl