Oprawy rastrowe 

Oprawy rastrowe jest to najlepsze oświetlenie dedykowane do przestrzeni biurowych oraz innych pomieszczeń przemysłowych i ciągów komunikacyjnych. Oprawy przeznaczone są do świetlówek LED G13. Oprawy na świetlówki LED są podstawowym, energooszczędnym, nowoczesnym sposobem oświetlenia pomieszczeń. Można w nich stosować inteligentne systemy sterowania światłem sztucznym w zależności od natężenia światła dziennego. 

Wybierz niezawodne rozwiązania i zainwestuj w najlepsze oświetlenie do miejsca pracy.

 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Oprawy rastrowe

Odpowiednie oświetlenie jest niezbędne dla zachowania komfortu osób przebywających w różnego rodzaju przestrzeniach publicznych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pracowników biur, których efektywność może w przeciwnym razie znacząco spaść. Oprawy rastrowe stosowane są w szczególności do oświetlania ogólnego takich pomieszczeń jak biura, sale konferencyjne, urzędy, hale, oraz miejsca publiczne. Umożliwiają optymalne wykorzystanie światła dzięki konstrukcji rastrów i odbłyśników będących poprzeczkami odbijającymi światło. 

W jakich pomieszczeniach oprawy rastrowe sprawdzą się najlepiej?

Oprawy rastrowe to rozwiązanie idealne szczególnie w przypadku, w którym konieczne jest oświetlenie pomieszczenia ze sporą liczbą stanowisk komputerowych. Zagwarantują one właściwą ilość światła do wykonywania standardowej pracy biurowej. Tradycyjne lampy sufitowe i biurkowe często prowokują niezbyt przyjemne zjawisko lśnienia i błysków. Problem ten znika w przypadku zastosowania opraw rastrowych. Dzięki nim możliwa będzie komfortowa praca przed ekranem komputera. Oczy pracownika nie zmęczą się w zbyt dużym stopniu, a on sam będzie bardziej produktywny. Ponadto oprawy rastrowe stosowane są również do oświetlania ciągów komunikacyjnych, takich jak korytarze czy klatki schodowe. Jest to uwarunkowane faktem, iż rozpraszają one światło w sposób równomierny, na skutek czego cała szerokość drogi jest dobrze widoczna.

W jaki sposób wybrać oprawę rastrową?

Nie jest tajemnicą, że oprawy rastrowe, tak samo jak każdy inny typ oświetlenia, powinny zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Ponadto pod uwagę należy wziąć wysokość pomieszczenia oraz odległość źródła światła od powierzchni, którą ma ono oświetlać. Oprawy są dosyć uniwersalne i mają szeroki zakres zastosowań. Oprawy rastrowe LED cieszą się największą popularnością ze względu na swoją energooszczędność. To cecha wyjątkowo ważna w przypadku oświetlania powierzchni o znacznej wielkości. Liczba niezbędnych do zamontowania lamp jest tam bowiem na tyle duża, że należy liczyć się też ze sporymi kosztami. Diody LED pomagają w uporaniu się z tym problemem. Ponadto wyróżniają się długą żywotnością, dlatego w ciągu najbliższych lat nie zajdzie konieczność ich wymiany w najmniej oczekiwanym momencie. W przypadku opraw rastrowych na świetlówki w jednej oprawie mieszczą się najczęściej 1, 2 lub 4 takie źródła światła różnego typu. Przy wyborze konkretnego modelu oprawy warto zwrócić uwagę na współczynnik odbicia. To właśnie on mówi o tym, jak duża ilość światła trafi na powierzchnię użytkowania. Do wyboru są też modele słabiej i mocniej rozpraszające światło, dlatego każdy musi zastanowić się, jakiego typu oświetlenia potrzebuje. Niezależnie od indywidualnych potrzeb, każdy ma szansę znaleźć idealne produkty w sklepie Perfekt Market. Szeroki asortyment oświetlenia obejmuje też oczywiście wysokiej jakości oprawy rastrowe, spośród których model dla siebie znajdą nawet najbardziej wymagający użytkownicy.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl